
Trituradora de Roca
Portada: Alimentacion → Trituracion (primària/segondaria) → Cribracion/Recirculacion → Lavage/Transferiment
Entradas RFQ: Estat del material (abrasivitat/umiditat/argila), Talha d'alimentacion maximala, Capacitat cibla (t/h), Gradacion cibla/malha, Estandard de poténcia, Emprenta del site
Equipament de basa: Alimentador vibrant, Triturador de martèl pesuc, Triturador de mandibula (PE), Triturador d'impacte,
Ecran de vibracion YK, criba de tambor, lavadora en espiral, lavadora de arena de alta -eficiencia, ascensor de cubeta
Punts de contraròtle comuns: Limit d'alimentacion, Gamma de descarga/malha, Banda de capacitat, Poténcia del motor (kW), Dimensions/pes, Portada de pèças de desgast e recambis
Paquet de liurason: Lista d'equipament, Lista d'embalatge, Lista de manuals/pèças, Registres d'inspeccion (se necessari)
Los trituradors de ròca son de maquinas de talha industriala- que descompausan de grandas ròcas, de pèira, de mineral e de beton de demolicion en talhas contrarotladas e utilizablas per la produccion d'agregats, lo reciclatge e la preparacion de noiridura minièra. Segon lo material e la sortida cibla, reduson la talha subretot per trituracion compressiva (coma trituracion de mandibula, còn o giratòri) o per trituracion d'impacte (trituradors d'impacte per la formacion e la reduccion segondària). Las trituradoras de ròca son provesidas coma d'unitats estacionàrias, portablas o mobilas, permetent lo tractament siá dins una usina fixa o dirèctament sul site per minimizar lo transport, contrarotlar la gradacion del produch, e melhorar l'eficiéncia globala del site de trabalh.
Mandatz-nos vòstra talha de flux, la gradacion cibla, lo requisit de tph, e se vòstre site a besonh d'equipament portable/mobil. Recomandarem una configuracion que respond a vòstras contraintes de sortida e d'installacion amb de resultats clars e de documentacion per l'expedicion d'exportacion.
Procès de trituracion de ròca e lista de contraròtle de RFQ
Un triturador de ròca a la venta deu èsser comparat per d'entradas RFQ mesurablas, pas la sola capacitat de catalòg. Dins de projèctes reals, l'alimentacion abrasiva pòt aumentar rapidament lo còst de desgast levat se l'escasença de revestiment/martèl e los recambis de començament son definits a l'avança. Sus l'alimentacion d'argila o pegajosa, lo cribratge pòt cegar e la recirculacion aumenta, doncas l'espaci de pre-scalping e de lavatge deurián èsser confirmats contra vòstre plan de cibla de multas e de manipulacion d'aiga/pasta.
Abans PO, confirmatz aquestes punts d'acceptacion :
- Notatbanda de capacitata la condicion e paramètre d'alimentacion especificats
- Talha maximala del fluxlimit e tota pre-cribracion requerida
- Gradacion ciblae se lo circuit es dobèrt o barrat (recirculacion)
- Norma de poténcia(kW, tension/frequéncia, metòde de partença)
- Envolopa d'installacion(emprenta, desgatjament, punts de levatge)
- Portar-partida de portada + començar-reservas, mai la coeréncia de la placa de nom/lista d'embalatge
Cossí fonciona una trituradora de ròca?
Sus una cantèra o un site minièr tipic, lomaquina trituradora de roca .se tròba en amont del sistèma de cribratge e de transpòrt. Son ròtle es de contrarotlar la talha maximala de las particulas qu'intran dins la linha, çò qu'afecta dirèctament l'eficiéncia de l'ecran, la carga de la cencha, e la consomacion de pèças d'usura en aval.

| Etapa (Circuit barrat) | Qué se passa | Çò que deuriátz confirmar (Aprovisionament/Acceptacion) |
|---|---|---|
| 1.Contraròtle d'alimentacion (abans la trituradora) | Un alimentaire mesura de material dins la trituradora a un ritme estable per evitar de surge, de pontatge e de desgast desigual. | Tipe de material, umiditat/argila, talha maximala de grum; exigéncia d'alimentacion establa per las condicions del site (mai que mai portable/mobil). |
| 2. Trituracion Primària (Lo far "trabalhar") | Lo triturador de mandibula utiliza la compression per reduire l'alimentacion granda a una talha establa per las estapas aval. | Dubertura de la maissa vs talha d'alimentacion maximala; descarga cibla a l'estadi seguent; risc de pont; portar-plan de partida. |
| 3.Trituracion Secundaria/Terciaria (Lo hacer "ventable") | Causissètz lo tipe de triturador en foncion de la reduccion, de formacion e del còst de desgast. | La seleccion depend de la duretat/abrasivitat, la gradacion cibla, lo còst d'usura, lo temps d'activitat. |
| 3a. Impacte / Trituracion amb martèl | Reduccion d'impacte + formacion; reduccion rapida sus de materials adeqüats. | Adequacion del material; pèças de desgast (martèls/revestiments); estrategia de contaminacion para reciclar los alimentos. |
| 3b. Trituracion de còn | Compression segondària/terciaria; sortida establa dins la ròca mai dura. | Perfil de revestiment; carga de recirculacion; requisits de capacitat establa. |
| 3c. Trituracion d'arbre vertical (tipe VSI-) | Formacion de sabla + finas contrarotladas; sovent utilizat per la sabla fabricada de 0–5mm. | Forma de particula requerida; contraròtle de multas; integracion de cribratge/lavatge. |
| 4.Recirculacion de cribratge (La talha finala es decidida aicí) | Los ecrans dividits sus-talha de produch vs retorn de talha excessiva; la recirculacion bloca la gradacion finala. | Dimensionament de la coberta d'ecran; talhas de produch cibla; rapòrt de recirculacion; evitar la trituracion excessiva-e la pèrda de capacitat. |
| 5.Lavatge (Facultatiu) | Elimina l'argila/fins quand la netetat o la corba de classament o demandan. | Limit de multas, disponibilitat d'aiga, plan de recuperacion/desaguatge, requisits de descarga. |
| Nòta portable/mobil vs estacionari | Lo principi es lo meteis; caras portables/mobilas mai d'alimentacion variabla e d'emprenta mai estrecha. | Envolopa de transpòrt, temps de configuracion, poténcia del site, dessenh de bucle de cribratge, recambis d'arrenjament-. |
| Entradas d'acceptacion (Lista de verificacion RFQ) | Definís se lo circuit fonciona coma citat. | Material + alimentacion maximala + gradacion cibla + tph + disposicion + portada de cribratge/lavage. |
Se comparatztrituradoras de roca en venta, començatz per verrolhar las entradas del trabalh-material, la talha maximala de l'alimentacion, los produches cibla, e la capacitat requerida (t/h). Aquestes decidisson se avètz besonh d'un triturador de mandibula coma primari, d'un estadi d'impacte/martèl/còn per la reduccion segondària, e d'un bucle de cribratge de circuit barrat- per contrarotlar la gradacion finala.
Trituradora de Mandíbula Serie PE
Las trituradoras de mandibula de la seria PE son largament utilizadas per la trituracion primària ont de doberturas d'alimentacion mai grandas e un debit estable son requerits. Per ajudar los crompaires a evitar la re-cotacion e las modificacions de configuracion,Tuba octalaalinha la seleccion de la trituradora de mandibula PE als punts de contraròtle RFQ mesurables: talha de dobertura d'alimentacion, talha d'alimentacion maximala, portada de descarga, banda de capacitat, poténcia installada, e l'envolopa d'installacion (dimension e pes globals).
Dins lo dessenh de linha, lo triturador de mandibula fixa tipicament lo plafon de capacitat davancièr-. Se la mandibula es sosdimensionada en rapòrt amb la carga de l'alimentaire/tremuja, ven lo còl d'embotelha; se subredimensionat, lo CAPEX aumenta sens melhorar la produccion acabada levat se las estapas aval pòdon absorbir lo debit. Per l'aprobacion de l'aprovisionament, tractatz lo triturador de mandibula coma l'"ancra de debit primari", e confirmatz que son interval de descarga correspond a l'estapa seguenta (triturador d'impacte o cribratge) per manténer la linha equilibrada e l'acceptacion-prèsta.
Trituradors de mandibulasson largament utilizats coma trituradors primaris per la trituracion grossièra ont un debit estable e un grand rapòrt de reduccion son requerits. Las caracteristicas tipicas incluson:
- Grand rapòrt de reduccionper una trituracion grossièra eficienta e mens d'estadis dins l'extrèm davancièr de la linha.
- Naut debitamb un foncionament constant per lo trabalh de trituracion primari.
- Talha de descarga mai unifòrma, en prenent en carga un cribratge aval mai doç e una trituracion segondària.
- Estructura simplaamb un dessenh practic, facilitant l'installacion e lo servici sul site.
- Mantenença convenenta, amb de pèças de desgast que pòdon èsser inspeccionadas e remplaçadas sens procediments complèxes.
- Còst d'explotacion mai basmenat per de mecanicas simplas e una complexitat de mantenença redusida.
- Limit de resisténcia del material:convenent pels materials ambresisténcia a la compression fins a 320 MPa(confirmar per tipe de material e abrasivitat per la seleccion finala).
Punts fòrts:fòrta capacitat de trituracion grossièra e larga gama d'aplicacion.
Consideracions:la forma del produch es tipicament pas finala; un estadi segondari mai un deteccion es comunament requerit.
Punts de donadas claus de la RFQ:dobertura d'alimentacion (mm), alimentacion maximala (mm), portada de descarga (mm), capacitat (t/h), velocitat excentrica (r/min), poténcia (kW), pes (t), dimension globala (mm).

| Modèl | Dubertura del flux (mm) |
Alimentacion maximala (mm) |
Descargar (mm) |
Capacitat (t/h) |
Velocitat excentrica (r/min) |
Poder (kW) |
Pes (t) |
Dimension globala (L × L × H) (mm) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| PE-150×250 | 150×250 | 125 | 10–40 | 1–3 | 250 | 5.5 | 0.8 | 720×660×850 |
| PE-200×300 | 200×300 | 180 | 15–50 | 2–6 | 260 | 7.5 | 1.2 | 910×750×990 |
| PE-200×350 | 200×350 | 180 | 18–70 | 3–10 | 260 | 11 | 1.5 | 1000×870×990 |
| PE-250×400 | 250×400 | 210 | 20–60 | 5–20 | 300 | 18.5 | 2.8 | 1300×1090×1270 |
| PE-400×600 | 400×600 | 340 | 40–100 | 16–60 | 275 | 30 | 7 | 1730×1730×1630 |
| PE-500×750 | 500×750 | 425 | 50–100 | 40–110 | 275 | 55 | 12 | 1980×2080×1870 |
| PE-600×900 | 600×900 | 500 | 65–160 | 50–180 | 250 | 75 | 17 | 2190×2206×2300 |
| PE-750×1060 | 750×1060 | 630 | 80–140 | 110–320 | 250 | 90 | 29 | 2660×2430×2800 |
| PE-900×1200 | 900×1200 | 750 | 95–165 | 220–450 | 200 | 110 | 52 | 3380×2870×3330 |
| PE-1000×1200 | 1000×1200 | 850 | 195–265 | 315–500 | 200 | 110 | 55 | 3480×2876×3330 |
| PE-1200×1300 | 1200×1300 | 1000 | 180–330 | 400–650 | 220 | 200 | 62 | 4539×2984×3959 |
| PE-1200×1500 | 1200×1500 | 1020 | 150–350 | 400–800 | 180 | 250 | 80 | 4200×3300×3500 |
| PE-1500×1800 | 1500×1800 | 1200 | 220–350 | 450–1000 | 180 | 280 | 122 | 5160×3660×4248 |
Alimentador vibrant
Un alimentaire vibrant mesura la pèira bruta d'una tremuja a la trituradora primària a un taus contrarotlat. Per l'aprovisionament, la seleccion es subretot impulsada per la talha de la ranura (per far correspondre la tremuja/cargaire), la talha de las particulas d'alimentacion permesa, e la benda de capacitat necessària per manténer l'escrachaire primari estable sens surge.
Dins una linha tipica, aquesta unitat protegís l'equipament aval en alisant lo taus d'alimentacion e en redusent los eveniments de subrecarga subte qu'accelèran lo desgast de la mandibula/martèl/impacte. L'alimentaire "drech" es aquel que manten un flux de massa estable jos la condicion d'alimentacion reala del site (umiditat + argila + distribucion de talha mesclada), pas sonque jos l'alimentacion d'espròva ideala.
• Forças: estabiliza la carga de la trituradora, redutz lo risc de pontatge, melhora la consisténcia de desgast sus l'estadi primari.
• Consideracions: la geometria de la sortida de la tremuja e l'estat d'alimentacion (umiditat/argila) pòdon causar un flux desigual se son pas talhats corrèctament.
• Punts de donadas claus RFQ: talha de la ranura, talha maximala de particulas d'alimentacion, capacitat de tractament (t/h), poténcia del motor (kW).
| Modèl | Talha de la ranura (mm) |
Talha de la particula d'alimentacion (mm) |
Capacitat de tractament (t/h) |
Poténcia del motor (kW) |
|---|---|---|---|---|
| GZD6523 | 650 × 2300 | Mens o egal a 400 | 40–80 | 1.1 × 2 |
| GZD9836 | 980 × 3600 | Mens o egal a 500 | 80–200 | 2.2 × 2 |
| GZD1136 | 1100 × 3600 | Mens o egal a 700 | 160–210 | 3.7 × 2 |
| GZD1238 | 1200 × 3800 | Mens o egal a 750 | 250–400 | 5.5 × 2 |
| GZD1250 | 1200 × 5000 | Mens o egal a 750 | 250–450 | 5.5 × 2 |
| GZD1538 | 1500 × 3800 | Mens o egal a 1000 | 400–500 | 7.5 × 2 |
| GZD1550 | 1500 × 5000 | Mens o egal a 1000 | 500–800 | 9.5 × 2 |
| GZD2038 | 2000 × 3800 | Mens o egal a 1200 | 800–1000 | 12.5 × 2 |
| GZD2050 | 2000 × 5000 | Mens o egal a 1200 | 800–1200 | 15 × 2 |
Triturador de martèl pesuc
A triturador de martèl pesuces seleccionat quand lo material e lo produch cibla permeton unrapòrt de reduccion naut dins un flux simplificat, sovent en permetentuna-estapa de trituracione redusent lo besonh d'un tren de trituracion segondari tradicional. Dins fòrça trabalhs agregats pòt produire una benda de descarga contrarotlada (soventfins a 0–60 mm dins un passatge, segon lo material e la configuracion), çò qu'ajuda a acorchir la disposicion e a reduire los punts de transferiment.
D'un punt de vista de l'aprovisionament, aquò's uncòst-per-tona decision: lo flux pòt èsser simplificat, mas lo temps d'activitat depend deabrasivitat, variabilitat d'alimentacion, e planificacion de pèças de desgast-. Los punts de concepcion tipics qu'importan sul site incluson unpas de-estructura de grasilha amb un espaci ajustable(sensibilitat de tapatge mai bassa jos umiditat variabla), dessenh de rotor/fixacion centrat sus l'usura, proteccion de trauc de martèl/martèl- renforçat, e accès amical de mantenença (dobertura/inspeccion idraulica ont es configurat).
Punts fòrts:rapòrt de reduccion naut dins de materials adeqüats; pòt simplificar la disposicion de la linha.
Consideracions:l'exposicion a l'usatge es sensibla a la duretat/abrasivitat de la pèira; de recambis practics son requerits.
Punts de donadas claus de la RFQ:material & abrasivitat, talha maximala d'alimentacion, banda de descarga cibla, capacitat (t/h), poténcia del motor (kW), e configuracion Pesuc vs Estandard.

| Tipe | Modèl | Talha del flux (mm) |
Capacitat (t/h) |
Poténcia del motor (kW) |
|---|---|---|---|---|
| Pesuc | PCZ1312 | Mens o egal a 500 | 150–200 | 110 × 2 |
| PCZ1512 | Mens o egal a 600 | 250–400 | 160 × 2 | |
| PCZ1615 | Mens o egal a 650 | 400–700 | 220 × 2 | |
| PCZ1815 | Mens o egal a 650 | 400–900 | 250 × 2 | |
| PCZ1820 | Mens o egal a 800 | 800–1500 | 800-6 | |
| PCZ2125 | Mens o egal a 1200 | 2000–3000 | 1250-6 | |
| Estandard | PC-0706 | Mens o egal a 400 | 50–70 | 75 |
| PC-1010 | Mens o egal a 500 | 80–150 | 90 × 2 | |
| PC-1012 | Mens o egal a 200 | 150–250 | 110 × 2 | |
| PC-1213 | Mens o egal a 200 | 250–300 | 132–160 × 2 | |
| PC-1216 | Mens o egal a 250 | 300–400 | 160–200 × 2 | |
| PC-1220 | Mens o egal a 250 | 400–600 | 200–220 × 2 |
Trituradora d'impacte
Las trituradoras d'impacte son seleccionadas pertrituracion e formacion segondàriasquand la forma de particula e la talha de sortida ajustable son requeridas. Son comunament menats encircuit barrat amb de pantalhas vibrantasper aténher la gradacion cibla e reduire la sortida escamosa. Per l'alinhament RFQ,Tuba octalarecomanda de confirmartalha maximala de l'alimentacion e dobertura de l'alimentacionprimièr, perque contraròtlan lo debit e l'exposicion a l'usatge; las gamas de trituradoras de impacto hidraulicas típicas incluyen250-700 mm d'alimentacione60–548 t/h de capacitatsegon lo material e la configuracion.
Aquesta categoria es sovent causida per l'eficiéncia de la mantenença :dubertura idraulicamelhora l'accès,revestiments de desgast remplaçables(aliatge resistent a l'usura-) ajuda a gerir lo còst de l'usura, e unreglatge de descarga ajustablepren en carga una classificacion establa amb un bucle de cribratge practic.
Punts fòrts:bona formacion e descarga ajustable; ajustament fòrt per lo cribratge de circuit barrat-.
Consideracions:l'alimentacion abrasiva aumenta la consomacion del revestiment; l'alimentacion establa melhora lo temps d'activitat.
Punts de donadas claus de la RFQ:material & abrasivitat, alimentacion maximala (mm), dobertura d'alimentacion (mm), banda de descarga cibla, capacitat (t/h), poténcia del motor (kW).

| Modèl | Especificacions (mm) |
Dubertura del flux (mm) |
Longor maximala del costat d'alimentacion (mm) |
Capacitat (t/h) |
Poténcia del motor (kW) |
Pes (t) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| PF-0807 | φ850 × 700 | 400 × 730 | Mens o egal a 100 | 15–30 | 30–45 | 6.5 |
| PF-1008 | φ1000 × 800 | 400 × 830 | Mens o egal a 150 | 30–50 | 37–55 | 10.5 |
| PF-1010 | φ1000 × 1050 | 400 × 1080 | Mens o egal a 150 | 50–80 | 55–75 | 12.5 |
| PF-1210 | φ1250 × 1050 | 400 × 1080 | Mens o egal a 200 | 70–120 | 110–132 | 15.8 |
| PF-1214 | φ1250 × 1400 | 400 × 1430 | Mens o egal a 300 | 130–180 | 132–160 | 19.8 |
| PF-1315 | φ1320 × 1500 | 860 × 1520 | Mens o egal a 350 | 160–250 | 200 | 26 |
| PF-1320 | φ1320 × 2000 | 860 × 2030 | Mens o egal a 350 | 200–300 | 280 | 32 |
| PF-1515 | φ1550 × 1500 | 900 × 1650 | Mens o egal a 400 | 300–350 | 160 × 2 | 38 |
Ecran de vibracion redonda de la sèrie YK
Los ecrans de la seria YK classan lo material triturat en fraccions vendublas e prenon en carga lo contraròtle de recirculacion de circuit barrat-. L'aprovisionament deuriá alinhar l'airal de l'ecran, lo nombre de pont, e la gamma de talha de malha a las fraccions de sortida requeridas, puèi confirmar la frequéncia e l'amplitud per las condicions del site.
Dins una linha, l'ecran es la "pòrta de qualitat" que definís la sortida de la fraccion finala e contraròtla la carga de recirculacion. Se l'ecran es sosdimensionat o avegat per l'alimentacion pegajosa, la sortida entièra de l'usina ven instable. Los contraròtles de contractacion deurián alinhar los intervals de talha de malha a vòstres produches cibla e confirmar que la configuracion de l'ecran (capas, zòna de tamís) pòt sostenir lo debit nominal sens subrecarga de recirculacion cronica.
• Forças: debit escalable, pren en carga la classificacion de fraccions multi-, adaptada al contraròtle de la recirculacion.
• Consideracions: l'alimentacion pegajosa pòt provocar l'avegatge; la seleccion dels mèdias d'ecran mena lo temps d'activitat.
• Punts de donadas claus RFQ: jaces, superfícia de tamís (m2), talha de malha (mm), talha d'alimentacion maximala (mm), capacitat (t/h), frequéncia (r/min), amplitud (mm), poténcia del motor (kW), pes (t).

| Modèl | Calques | Airal de criba (m²) |
Talha de malha (mm) |
Talha d'alimentacion maximala (mm) |
Capacitat (t/h) |
Frequéncia de vibracion (r/min) |
Dobla Amplitud (mm) |
Poténcia del motor (kW) |
Pes (t) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2YK1235 | 2 | 4.2 | 5–50 | 80 | 15–100 | 800–970 | 8 | 5.5 | 3.2 |
| 3YK1235 | 3 | 4.2 | 5–50 | 80 | 30–100 | 800–970 | 8 | 7.5 | 4.4 |
| 2YK1545 | 2 | 6.75 | 5–50 | 100 | 50–180 | 800–970 | 8 | 15 | 5.3 |
| 3YK1545 | 3 | 6.75 | 5–50 | 100 | 50–210 | 800–970 | 8 | 15 | 6.1 |
| 4YK1545 | 4 | 6.75 | 5–50 | 100 | 50–240 | 800–970 | 8 | 18.5 | 6.9 |
| YK1848 | 1 | 8.8 | 5–100 | 200 | 56–330 | 755 | 11 | 15 | 7.2 |
| 2YK1848 | 2 | 8.8 | 5–100 | 200 | 56–330 | 750 | 11 | 15 | 6.2 |
| 3YK1848 | 3 | 8.8 | 5–100 | 200 | 56–330 | 970 | 7 | 22 | 7 |
| 2YK1860 | 2 | 10.8 | 5–80 | 200 | 50–330 | 800–970 | 8 | 22 | 8 |
| 3YK1860 | 3 | 10.8 | 5–80 | 200 | 50–360 | 800–970 | 8 | 22 | 8.6 |
| 4YK1860 | 4 | 10.8 | 5–80 | 200 | 100–400 | 800–970 | 8 | 30 | 9.2 |
| 2YK2160 | 2 | 12.6 | 5–100 | 200 | 100–430 | 970 | 8 | 30 | 8.8 |
| 3YK2160 | 3 | 12.6 | 5–100 | 200 | 100–460 | 970 | 8 | 30 | 9.45 |
| 4YK2160 | 4 | 12.6 | 5–100 | 200 | 120–460 | 970 | 8 | 30 | 10.9 |
| 2YK2470 | 2 | 16.8 | 5–100 | 200 | 150–500 | 970 | 8 | 37 | 9.63 |
| 3YK2470 | 3 | 16.8 | 5–100 | 200 | 150–550 | 970 | 8 | 37 | 11.5 |
| 4YK2470 | 4 | 16.8 | 5–100 | 200 | 180–600 | 970 | 8 | 37 | 12.78 |
| 2YK2860 | 2 | 16.8 | 5–100 | 400 | 200–700 | 970 | 8 | 37 | 16 |
| 3YK2860 | 3 | 16.8 | 5–100 | 400 | 200–700 | 970 | 8 | 37 | 16 |
| 2YK3072 | 2 | 21.6 | 5–100 | 400 | 250–800 | 750 | 8 | 30 × 2 | 18 |
| 3YK3072 | 3 | 21.6 | 5–100 | 400 | 250–800 | 750 | 8 | 30 × 2 | 18 |
Tamis de tambor
Un tamís de tambor es tipicament seleccionat ont l'alimentacion es pegajosa, mesclada, o propensa a cegar los mèdias d'ecran tradicionals. L'aprovisionament deuriá se centrar sus la talha del cilindre, la velocitat de rotacion, lo gradient, e lo talh de separacion requerit pel procès.
Aquesta unitat es sovent utilizada coma una estapa de pre-separacion per protegir las trituradoras en aval e melhorar l'estabilitat de la linha quand l'alimentacion conten un contengut d'argila naut o de talhas mescladas que causan l'agellament de l'ecran. La seleccion de l'aprovisionament deuriá confirmar que l'objectiu de separacion previst (scalping, pre-cribratge, o simple classament) correspond a la capacitat de concepcion del tambor e a la condicion d'alimentacion del site.
• Forças: comportament anti-fòrt, adaptat a la separacion pre-de l'alimentacion mesclada/umida.
• Consideracions: la precision de classament es generalament mai bassa que los ecrans de vibracion multi-coberta per un contraròtle de fraccion estrech.
• Punts de donadas claus RFQ: diamètre/longitud del cilindre (mm), velocitat de rotacion (r/min), gradient (grad), poténcia (kW), capacitat (t/h), dimension globala (mm).

| Especificacion | Diamètre del cilindre (mm) |
Longor del cilindre (mm) |
Velocitat de rotacion (r/min) |
Degradat ( gra ) |
Poder (kW) |
Capacitat (t/h) |
Dimension globala (L × L × H) (mm) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| GS1,0 × 3,0 | 1000 | 3000 | 22 | 2–2.5 | 1.5 | 20–60 | 3500×1400×2200 |
| GS1,2 × 4,5 | 1200 | 4500 | 17 | 2–2.5 | 4 | 30–80 | 5700×1600×2400 |
| GS1,5 × 5,0 | 1500 | 5000 | 14 | 2–2.5 | 7.5 | 80–160 | 6860×1900×2810 |
| GS1,8 × 6,0 | 1800 | 6000 | 12 | 2–2.5 | 11 | 110–260 | 7300×2000×3000 |
| GS1,8 × 8,0 | 1800 | 8000 | 11.5 | 2–2.5 | 11 | 150–360 | 10000×2200×3200 |
Lavadora de sabla en espirala (lavadora de vis) - Eliminacion de arcilla y limo
A lavadora de piedra espirala(rondela de arena en espiral / rondella de tornillo) es utilizada enlavar e cribrar las plantasper levar l'argila, lo limo e los organics leugièrs de la sabla e dels agregats quand la "netetat" e l'estabilitat de classament son d'exigéncias d'acceptacion. L'unitat realiza un lavatge contunhat en combinant lo transport e l'agitacion amb un desbordament contrarotlat, en separant de contaminants fins dins lo flux de pasta del temps que liura de material mai net a la descarga.
L'avaloracion de l'aprovisionament deuriá se centrar sus las variablas que determinan dirèctament l'eficiéncia del lavatge e l'estabilitat de foncionament:temps de residéncia (diamètre de vis + longor de val), nivèl d'agitacion (velocitat d'espirala), estat idraulic (taus de debit d'aiga e ajustament de desbordament), e cargament de solids (t/h e contengut de fanga d'alimentacion). Se aquelas variablas son pas correspondidas a la carga de cribratge en amont, los problèmas tipics incluson lo transport-de las multas, l'umiditat de descarga instable, e la pèrda de capacitat a causa dels còls d'embotelha de languissa.
Perque la performància de lavatge es constrencha pel sistèma de pasta del site, l'encastre deu èsser definit amassa ambdescarga de pasta, assentament/aclaratge, e reciclatge de l'aiga. Un plan foncionable per la dimensionacion del tanc, lo contraròtle del desbordament, e la reutilizacion de l'aiga es sovent la diferéncia entre "sable lavat" sul papièr e una qualitat coerenta dins la produccion.
Per una dimensionacion e un devis precises deTuba octala, mercés de confirmar: tipe de material d'alimentacion, nivèl d'argila/limo estimat, capacitat cibla (t/h), netetat requerida (limitat de multas se especificat), provesiment d'aiga disponibla, disposicion de descarga, e se un circuit de sedimentacion/esclarziment es inclus. Alinharem la talha de la vis e la portada de foncionament a vòstre solids reals e l'equilibri d'aiga, e definirem las interfàcias correspondentas per las pompas, las chutas e la manipulacion de la pasta.

| Article | XS1050 | XS1275 | XS1575 | XS1875 | XS2080 |
|---|---|---|---|---|---|
| Diamètre de vis (mm) |
1000 | 1200 | 1500 | 1800 | 2000 |
| Longor (mm) |
5000 | 5400 | 7200 | 7200 | 8000 |
| Velocitat d'espirala (r/min) |
18 | 16 | 14 | 12 | 8 |
| Capacitat (t/h) |
10–30 | 30–50 | 50–80 | 80–150 | 100–200 |
| Poténcia del motor (kW) |
11 | 15 | 30 | 37 | 45 |
| Longor de dimension (m) |
8 | 9.7 | 9.9 | 10 | 10.5 |
| Largor de la dimension (m) |
1.25 | 1.44 | 1.85 | 2.1 | 2.5 |
| Nautor de dimension (m) |
2.2 | 2.4 | 2.8 | 3.2 | 3 |
Lavadora de arena de alta eficiencia
Las maquinas de lavar de sabla d'alta eficiéncia son utilizadas per reduire las impuretats e melhorar la netetat e la consisténcia de la sabla acabada. L'aprovisionament deuriá confirmar lo diamètre de la bobina, lo limit de talha d'alimentacion, la banda de capacitat requerida, e las dimensions d'installacion.
Aquesta unitat es comunament utilizada ont la qualitat de la sabla acabada deu èsser mai coerenta e ont los objectius de capacitat demandan una performància de lavatge establa. La definicion de l'aprovisionament deuriá inclure la disponibilitat d'aiga, la gestion dels sediments, e se lo site executarà un bucle de reciclatge d'aiga, perque aqueles factors influencian l'estabilitat de foncionament e las exigéncias de conformitat.
• Forças: melhora la qualitat de la sabla acabada e l'estabilitat del procès dins las linhas de fabricacion de sable.
• Consideracions: l'utilizacion de l'aiga e la gestion dels sediments devon correspondre a la capacitat de reciclatge/esclarziment del site.
• Punts de donadas claus RFQ: diamètre de bobina (mm), alimentacion-en limit de talha (mm), capacitat (t/h), poténcia (kW), dimensions (mm).

| Modèl | Diamètre de la bobina (mm) |
Flux-en talha (mm) |
Capacitat (t/h) |
Poder (kW) |
Dimensions (L × L × H) (mm) |
|---|---|---|---|---|---|
| HY2600 | φ2600 | Mens o egal a 10 | 20–50 | 5.5 | 3195×2100×2700 |
| HY2800 | φ2800 | Mens o egal a 10 | 30–70 | 5.5 | 3270×2100×2900 |
| HY3000 | φ3000 | Mens o egal a 10 | 50–120 | 11 | 3766×2382×3100 |
| HY3216 | φ3200 | Mens o egal a 10 | 120–180 | 15 | 4100×2800×3250 |
| HY3624 | φ3600 | Mens o egal a 10 | 140–220 | 18.5 | 4300×3970×3685 |
| HY4530 | φ4500 | Mens o egal a 10 | 180–250 | 22 | 6010×4450×4622 |
Ascensor de seau
Un ascensor de seau es utilizat pel transferiment vertical quand la disposicion de l'usina favoriza una elevacion compacta al luòc d'un transport inclinat long. L'aprovisionament deuriá confirmar la talha maximala del material, la banda de capacitat, la distància del cube, la velocitat de transpòrt, e la gamma de poténcia installada.
Aquesta unitat es tipicament causida per una disposicion d'usina compacta e un levatge vertical tancat. Los contraròtles d'aprovisionament deurián confirmar la distribucion reala de la talha del material e lo risc d'objèctes estrangièrs, perque de grums o de brigalhs de granda talha pòdon causar d'emborraduras e d'arrèstes non planificats. L'accès a la mantenença, las pòrtas d'inspeccion e l'espaci de servici segur deurián èsser confirmats coma part de l'envolopa d'installacion.
• Forças: emprenta compacta e levatge vertical tancat dins de disposicions estrechas.
• Consideracions: de grums subredimensionats e d'objèctes estrangièrs aumentan lo risc de blocatge; l'accès a la mantenença e las pòrtas d'inspeccion deurián èsser planificats.
• Punts de donadas claus de la RFQ: talha maximala del material (mm), capacitat (m3/h), velocitat de transpòrt (m/s), distància del cube (mm), poténcia (kW).

| Modèl | Talha maximala del material (mm) |
Capacitat (m³/h) |
Velocitat de transpòrt (m/s) |
Distància del seau (mm) |
Poder (kW) |
|---|---|---|---|---|---|
| 200 | Mens o egal a 25 | 3.5–8 | 1–1.25 | 400 | 3–7.5 |
| 250 | Mens o egal a 30 | 5.5–12 | 1–1.25 | 500 | 3–7.5 |
| 300 | Mens o egal a 40 | 15–30 | 1–1.25 | 500 | 3–11 |
| 400 | Mens o egal a 40 | 50–90 | 1.4 | 512 | 7.5–18.5 |
| 500 | Mens o egal a 40 | 70–110 | 1.5 | 688 | 11–22 |
| 630 | Mens o egal a 50 | 110–180 | 1.5 | 688 | 11–22 |
Configuracions de linha de produccion de trituradora de roca a la venda
Aqueste diagrama mòstra quatre estandardslinea de produccion de trituracion de piedra .maquetacions per capacitat:150-200 TPH, 350-400 TPH, 600-800 TPH, e 1000-1200 TPH. Cada disposicion combina l'alimentacion, lo triturament e lo cribratge per liurèr d'agregats de talha multi- amb un retorn de circuit barrat-. Partejatz vòstre material, la talha maximala de l'alimentacion, los produches cibla, e lo tph-requerit Octal Pipe correspondrà a la configuracion de linha apropriada.

Verificacions d'inspeccion e de liberacion pre-de l'expedicion
Abans l'expedicion, una rotina de liberacion practica es tipicament bastida a l'entorn de la conformitat, de la traçabilitat e de la preparacion del produch - acabat :
• Verificacion dimensionala per las interfàcias claus e los punts de talha critica (ont es aplicable per modèl/especificacion)
• Verificacions visualas pels risques de damatges, l'integritat de la fixacion e l'integralitat de l'assemblatge
• Verificacion d'identificacion: referéncias de modèl e de placa de nom alinhadas amb la lista d'embalatge e l'encastre de la comanda
• Verificacion de l'embalatge: nombre d'articles, separacion d'accessòris/de recambis, e visibilitat de l'etiqueta per reduire los mescladís de recepcion
Detalhs de version suplementaris sovent confirmats per una recepcion mai doça :
• Marcatge e identificacion claras per caissa o unitat (modèl, quantitat, pes brut/net ont es necessari)
• Accessòris e pèças de recambi embalats separadament amb un etiquetatge clar per evitar de retards d'installacion del site
• Alinhament del paquet de documents a l'encastre de PO e als elements de la lista d'embalatge
FAQ

Q1: Cossí fonciona un triturador de ròca?
P2: Triturador de ròca portatil vs triturador de ròca mobil-qual es la diferéncia pels crompaires?
P3: Cossí causir la talha de rondèla de sable en espirala justa (vis unica vs dobla)?
P4: Ofrissètz de locacion de trituradora de ròca o sonque de trituradoras de ròca a la venta?
Certificacions

Certificat CE

Certificat ISO 9001

Certificat API Q1

Certificat ABS

Certificat AP-5L

Certificat API-5CT
| Element clau | Qué provesir | Qué confirmar (acceptacion) |
|---|---|---|
| Material e Abrasivitat | tipe de material + sensibilitat al desgast | tipe de triturador + desgast-plan de pèça (revestidors/martèls) |
| Talha d'alimentacion maximala (mm) | talha maximala de gròs / limit de talha d'alimentacion | dobertura del flux e exigéncia d'ecran pre- |
| Capacitat (t/h) | tph exigéncia + condicion d'alimentacion | banda de capacitat nominal a condicion especificada |
| Produches cibla / Gradacion | talhas ciblas + corba de classament | seleccion d'estadi + malhas d'ecran/recirculacion |
| Tipe de circuit | circuit dobèrt o barrat | estabilitat del bucle de cribratge e rapòrt de recirculacion |
| Etapas de trituradora | besonhs primaris + segondaris | mandibula + impacte/còn/martèl + formacion VSI opcionala |
| Estandard de poténcia | tension/frequéncia + metòde de partença | alinhament de kW del motor e compatibilitat electrica |
| Liuraments d'acceptacion | verificacions/documents requerits | interval de paramètre de descarga + portada de pèça de desgast- + placa de nom/lista d'embalatge de correspondéncia |
Tags cauds: trituradora de roca en venta,trituradora de roca portatil, maquina trituradora de roca, trituradora de mandíbula, trituradora de impacto, trituradora de cono,trituradora de roca móvil, mini trituradora de roca, trituradora de roca pequeña
Precedent
Triturador de mandibulasNext2
Pas d'InformacionVos podètz tanben Com .
Enviar l'Enquèsta











